Волейболистите на Австралия изненадващо сразиха считания за голям фаворит на олимпийския турнир в Лондон тим на Полша с 3:1 (25:21, 25:22, 18:25, 25:22) в среща от последния пети кръг на Група “А”, в която е и отборът на България.

“Кенгурата” спечелиха първите два гейма с 25:21 и 25:22, но “Дружина полска” се съвзе леко и победи в третата част с 25:18. Точко когато всички очакваха поляците да обърнат мача, австралийците спечелиха третата част с 25:22 и успяха да си завоюват три точки от тази среща.

С основен принос за успеха на Австралия бе Томас Едгар, реализирал 26 точки, а още 18 пункта добави Натан Робъртс. Адам Уайт пък вкара 10 точки. За Полша Бартош Курек и Павел Загумни бяха най-резултатни с по 17 точки, а по 9 реализираха Михал Винярски и Косок Гжегош.

След успеха си Австралия излезе на четвърто място със 7 точки, но Аржентина има мач по-малко и ако победи Великобритания, ще измести “кенгурата” с една позиция.

Полша е на второ място в групата с 9 точки, а със същия актив лидер в момента е отборът на България, който играе с Италия по-късно днес от 16:45 часа.