Италия обърна Австралия за 3:2 във втория мач от четвъртия кръг на група “А” на Олимпийския волейболен турнир при мъжете.

Австралийците започнаха мача много силно и спечелиха първите два гейма съответно на 21 и 18 точки. След това обаче потвърдиха волейболната максима, че ако след 2:0 гейма не затвориш мача ще загубиш.

В третия гейм Италия успя да спечели с 25:21, а в четвъртата част възпитаниците на Мауро Беруто бяха още по-категорични – победа на 14 точки. Така докараха нещата до тайбрек.

В него италианците отново бяха много по-концентрирани и извоюваха победата с 15:13.

В следващия си мач Италия ще се изправи срещу България. Двубоя е на 6 август от 16:45 часа българско време. Днес от 22:00 часа пък нашите волейболисти ще мерят сили с Аржентина.