Сержиньо Грийн направи впечатляващ дебют за Войводина при победата над австрийския гранд Рапид (Виена) с 2:1 в Лига Европа.  Холандецът започна като титуляр и игра цял мач за тима от Нови Сад. Треньор пък му е бившият български национал Златомир Загорчич.

Домакините, които с кански мъки елиминираха в предишния кръг литовския Судува, сега изненадаха гостите с агресивна и резултатна игра. Камерунецът Омару взриви трибуните в 75-ата минута, а в 4-ата минута на добавеното време резервата Божович покачи. Тук обаче се намеси съдията Кучнин от Казахстан, който даде 8 минутно продължение. От авантата се възползваха австрийците и в 7-ата минута на добавеното време Алар намали на 1:2 и запази шансовете на Рапид за продължаване в следващата фаза живи.