Металург (Донецк) измъкна 1:1 в Тромсьо в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.
Чешкият нападател Ондрашек откри за домакините в 43-ата минута, но десният им бек Бьорг си вкара автогол в 88-ата и по този начин зарадва украинския тим – 1:1. Велизар Димитров игра цял мач за Металург. Жуниор Мораес също започна като титуляр и бе сменен четвърт час преди края от сънародника си Данило.

Друга бивша звезда на ЦСКА – холандецът Грегъри Нелсън, се появи в игра в 66-ата минута, сменяйки кипъреца Макридис. Бразилецът Зе Соарес не попадна в групата на украинците. Така Металург си осигури спокойствие преди реванша на своя земя. В предишния кръг финалистът за Купата на Украйна елиминира черногорския Челик с 11:2 общ резултат, а два от головете вкара новото попълнение Жуниор Мораес.