Националният отбор на Германия по волейбол записа невероятна първа победа на Олимпиадата в Лондон. В среща от група "В" възпитаниците на Витал Хейнен обърнаха Сърбия и спечелиха с 3:2 гейма.

Бундестима изоставаше в резултата с 0:2, като вторият гейм беше загубен с 27:29. Лошото момче на Германия - Георг Грозер, обаче качи адреналина и се разигра. След това германците взеха следващите два гейм на -18 и на -20 точки. А в тайбрека, отново драматично, Бундестима стигна до крайния успех след 20:18.

Грозер е и най-резултатният състезател може би от началото на турнира в рамките на един двубой. В пет-сетовия трилър германецът от унгарски произход закова невероятните 39 точки (29 от атака)! Втори реализатор за Бундестима в днешната среща беше Макс Гюнтьор с 20 точки.

За сърбите най-голяма успеваемост в атака имаше Александър Атанасиевич с 22 точки.