Българският национал Живко Миланов и неговият Васлуй измъкнаха реми (1:1) на гости на Фенербахче в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Защитникът игра цял мач и получи отлична оценка за представянето си от румънските медии. Сблъсъкът на стадион “Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул носеше допълнителен заряд за домакините. “Фенерите” се завърнаха в евротурнирите след едногодишно изгнание.

Гостите поведоха изненадващо с гол на Антал четвърт час преди края. Отчаяният щурм на Фенербахче, подпомогнат от врящия котел, който представляваха трибуните, все пак доведе до изравняване на резултата. Чак в 90-ата минута Иртегюн успя да проедолее стабилния румънски вратар Коман за крайното 1:1. Дебют за домакините записа новото попълнение Дирк Кайт.