Кипърският Арис (Лимасол) победи Миньор (Перник) с 3:2 в контрола, играна на комплекс „Пири” край Банско.
Бибишков откри за българите в 43-ата минута с диагонален шут, а секунди по-късно Василев пропусна от чиста позиция да покачи. Веднага след почивката Арис изравни, но в 57-ата централният защитник на “чуковете” Борислав Стойчев с глава отново изведе своите напред в резултата – 2:1! В 65-ата и 72-ата минута обаче гостите обърнаха мача - 2:3 и победа за Арис.

С тази среща приключи лагерът на Миньор в Банско. Преди това перничани записаха победи срещу Черно море с 4:2 и Спартак (Плевен) с 2:1 и направиха 0:0 с албанския Беса. В събота, от 18.00 часа, в Перник е официалното представяне на Миньор за новия сезон с контрола срещу втородивизионния Септември (Симитли).