Бразилия приключи груповата фаза на футболния олимпийски турнир с пълен актив от точки - 9. В последния си мач от Група "С" момчетата на Мано Менезеш се наложиха с 3:0 над Нова Зеландия, които финишираха последни с 1 т.

Два от головете бяха отбелязани преди почивката само в рамките на няколко минути. Първо Данило откри резултата в 23-ата, а шест по-късно Леандро Дамиао удвои.

В началото на втората част пък Алекс Сандро оформи класиката. Той обаче ще пропусне 1/4-финалната фаза, тъй като в рамките на пет минути получи два жълти картон и остави тима си с човек по-малко четвърт час преди края.

От групата на бразилците напред продължава и Египет, който се нареди втори с 4 точки след успех с 3:1 над Беларус в директен сблъсък за място на 1/4-финалите.