Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

България се размина с първи медал от Олимпиадата в Лондон. Отличието можеше да ни донесе Милка Манева и да направи днешния ден още по-сладък, след като по-рано волейболните ни национали си осигуриха място на 1/4-финалите, постигайки страхотен успех срещу Полша - 3:1 гейма.

Единственият ни представител във вдигането на тежести при жените в Лондон Милка Манева зае пето място в категория до 63 килограма, като до последно даваше всичко от себе си и атакува челните позиции. 27-годишната ни тежкоатлетка стана най-добре класиралият досега на Игрите български спортист.

Манева приключи с двубой от 233 килограма, след като първо изтласка 102 кг, а след това изхвърли 131 кг. Българката се пробва и на 134 кг, което щеше да й донесе медал, но опитът беше неуспешен, след като малко не достигна на нашето момиче, за да ни донесе радост.

Златото отиде у представителката на Казахстан Мая Манеза, събрала двубой от 245 кг, поставяйки нов олимпийски рекорд.

Среброто грабна рускинята Светлана Царукаева (237 кг), а тройката допълни Кристин Жирар от Канада (236 кг).

Така на Манева не й достигнаха само 3 килограма, за да се изкачи на почетната олимпийска стълбичка.