Лудогорец ще изпробва нов футболист на турнето си в Англия, където ще изиграе две контроли - с Евертън и най-вероятно срещу Блекпул. 17-годишният юноша на Сливен Тенур Марем замина за Острова с тима на Ивайло Петев и ще изкара пробен период при шампионите.

Марем е защитник и стана популярен около мача на "войводите" с "Левски", игран на 4 октомври 2010 година. Тогава Сливен направи геройско равенство 1:1 със "сините", а Тейнур се появи в игра в 4-ата минута на добавеното време, докато още беше голобрад юноша.

Първата контрола на Лудогорец на английска земя ще бъде срещу Евертън - на “Гудисън Парк” в четвъртък (2 август) от 20:00 часа българско време. Водят се преговори за втория съперник на тима от Разград, като най-вероятно това ще бъде Блекпул. Ивайло Петев и футболистите му ще отседнат в Манчестър.