Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Дебютантът Антон Ризов не успя да се класира на финала в спортната стрелба дисциплина 10 метра пушка на Олимпиадата. Роденият в Сандански стрелец остана на 22-о място, а беше една от надеждите ни за добро представяне в спортната стрелба. Ризов ще има шанс за поправителен, тъй като ще участва в още две дисциплини – 50 метра пушка и 50 метра пушка от 3 позиции. Засега родната стрелба се представя разочароващо – Мария Гроздева остана 24-а на 10 метра пистолет, а Антоанета Бонева се класира девета, като и двете не успяха да отидат на финал. През цялата година състезателите бяха подложени на мъчителна подготовка заради скандалите с федерацията, в последните месеци едва плащаха лагерите и участията на състезания.

Антон Ризов даде резултат от общо 593 точки. Първите му две серии бяха от по 99 точки, а в следващите две стреля перфектно – по 100 точки и дори се придвижи до 5-6 място. В последните две серии обаче настъпи срив в стрелбата му, което се отрази и на крайния резултат. Победител в квалификацията стана италианецът Николо Камприани с 599 точки.

Следващите състезания на Антон Ризов са на 3 август (50 метра пушка) и 6 август (50 метра пушка от 3 позиции)./БЛИЦ