Фаворитът за олимпийското злато във футбола Бразилия се класира за 1/4-финалите на турнира. Селекцията на Мано Менезеш се наложи с 3:1 над Беларус във втория си мач от Група "С". Двубоят се игра през 66 212 зрители на "Олд Трафорд" в Манчестър.

Изненадващо или не беларусите поведоха в резултата в 9-ата минута, когато Ренан се възползва от подаване на Алексей Козлов. Само шест по-късно обаче Алешандре Пато изравни. При този резултат завърши първото полувреме.

След паузата така желаният втори гол от бразилците дойде в 65-ата минута, когато се разписа Неймар. В края на редовното време пък 20-годишната звезда подаде към Оскар за крайното 3:1.

С успеха "селесао" събра шест точки в Група "С" и е сигурен участник във фазата на директните елиминации. Беларус е с 3 т. на втора позиция, а Нова Зеландия и Египет са с по 1 точка в актива си.