Домакинът Великобритания стартира с разочароващо равенство 1:1 срещу Сенегал в първия си мач от група "А" на олимпийския турнир по футбол.  Уелсецът Крейг Белами даде отличен старт на британците с гол още в 20-ата минута, след като засече центриране на Райън Гигс от фаул и с глава от близо прати топката в мрежата за 1:0.

След това обаче Сенегал отново имаше игрово преимущество и с пропуски се отличиха Ибрахима Балде на три пъти и Садио Мане. Африканците продължиха натиска си и в 82-ата минута Конате получи великолепен извеждащ пас и останал очи в очи с вратаря прати топката технично в мрежата за крайното 1:1.