"Ботев" (Пловдив) направи поредния си добър мач в контролите и завърши 2:2 с Уигън. “Жълто-черните”, които на два пъти бяха догонващи в резултата, се държаха добре срещу тима от английската Висша лига. Головете за “канарчетата” отбелязаха Петър Атанасов и Иван Цветков.

Двубоят започна равностойно, но с течение на времето “канарчетата” взеха инициативата. В 16-ата минута Неделев центрира остро към Иван Цветков, който с глава изпрати топката на сантиметри над напречната греда. 7 минути по-късно англичаните поведоха при първия си удар към вратата на "Ботев". МакКарти търкулна топката към Дейвид Джоунс, който си я повдигна и от воле я изпрати в горния ляв ъгъл над Шеткус.

В следващите минути футболистите на Уигън имаха леко превъзходство, но в 38-ата минута Иван Цветков с фантастичен пас изведе Неделев по левия фланг, Тошко видя непокрития Атанасов и го намери с пас към далечната греда, острието овладя топката и хладнокръвно я изпрати в долния десен ъгъл за 1:1. До края на полувремето играта бе равностойна.

В началото на втората част англичаните бяха по-активният отбор на терена, но въпреки това “канарите” имаха възможност първи да поведат, след като Иван Цветков стреля към вратата на Ал-Хабси, но стражът на островитяните спаси. 2 минути по-късно нападателят на “жълто-черните” отново имаше добро положение, но прати топката над вратата.

В 54-ата Уотсън центрира ниско в наказателното поле на Ботев, където Караславов отклони топката точно към непокрития Мауро Босели, който отблизо не остави шанс на Шеткус. Англичаните продължиха да владеят инициативата, но нямаха положения пред вратата на българите.

В 68-ата минута Иршак подаде към Дяков на десния фланг, който напредна и бе повален в наказателното поле, заради което главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Цветков, който не пропусна. До края на срещата играта бе равностойна и липсваха чисти положения пред двете врати.