Литекс загуби с 1:2 контролата срещу гръцкия Атромитос. Гостите откриха резултата още в 5-ата минута след далечен удар на Игресиу, а в края на първата част Карагунис покачи на 2:0. Определено вина за гола носи и вратаря на ловчанлии Александров.

Стражът обаче се реваншира за грешката си след почивката. Той спаси дузпа изпълнена от Карагунис. Почетното попадение за ловчанлии вкара Михаил Александров, който се разписа от дузпа отсъдена за нарушение срещу самия него.

Следващата контрола на Литекс е на 28 юли, събота, от 20,00 ч. срещу кипърския Апоел (Лимасол) на градския стадион в Ловеч.

Литекс: Пиргов, Илия Миланов, Бодуров, Недялков, Божиков, Йеленкович, Цветков, Колев, Галин Иванов, Ваюши, Герасим Заков (Александров, Цветанов, Тинчев, Десподов, Грозев, Борисов, Смирнов).