Черно море победи с 2:1 втородивизионния Септември (Симитли) в контролна среща. Головете за "моряците" реализираха Георги Илиев и Сашо Александров през второто полувреме, а точен за Септември беше Калоян Стоянов.

В 50-ата минута Илиев откри резултата с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Осем минути по-късно Александров се пребори за топката със защитата на отбора от Симитли и се разписа за 2:0. Четвърт час преди края Стоянов реализира почетното попадение в полза на Септември.

"Горещото време попречи да се покажем в най-добрата ни светлина, но въпреки това отбелязахме два хубави гола и пропуснахме още няколко положения", заяви треньорът на Черно море Стефан Генов.

Следващата контрола на "моряците" е в събота - срещу Черноморец в Бургас от 19:30 часа.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Мартин Дечев, Росен Колев, Александър Александров, Детелин Димитров, Християн Попов, Еденилсон Бергонси, Стамен Ангелов, Марлон Фернандес, Илиян Капитанов, Мирослав Манолов /С. Александров, Г. Илиев, Ж. Атанасов, Янев, Ат. Илиев, Расим/