Партизан (Белград) с българския национал Иван Иванов в редиците си се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига.Сръбският гранд победи малтийския Ла Валета с 3:1 в реванша. Партизан си беше осигурил предсрочно виза за продължаване в турнира след 4:1 на Рицарския остров преди седмица и това отслаби концентрацията на играчите. Още в 10-ата минута Томич откри за домакините и това съвсем ги приспа.

В 60-ата минута голямата звезда на малтийците Майкъл Мифсуд, който се спрягаше преди месец и за ново попълнение на нашия Лудогорец, успя да изравни при една от редките контраатаки. Това събуди Партизан и резултатът не закъсня. Отново Томич в 67-ата минута и Митрович в 73-ата доведоха нещата до успокоителното 3:1. Иван Иванов игра цял мач за победителите, но за разлика от първата среща, сега не успя да се разпише.
Миналото лято тимът на Русия отстрани албанския Шкендия с две победи, но после отпадна от белгийския Генк в квалификациите на най-комерсиалния клубен турнир.