Черноморец (Бургас) записа нова изразителна победа с 3:0 в лятната си подготовка, този път над изпадналия от "А" група Калиакра (Каварна). Контролната среща се игра на стадион „Лазур“ пред около 200 човека.

„Акулите“ доминираха през всичките 90 минути и не оставиха никакъв шанс на своя опонент да сътвори нищо смислено. Резултатът беше открит в 29-ата минута от Венци Христов, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исуф.
Второто попадение падна в 77-ата минута отново от дузпа. Този път точен бе влезлият като резерва Борислав Балджийски. Класическото 3:0 оформи каращият проби Гаел.

Последните 15 минути от срещата под рамката на вратата на „акулите“ застана братът на Янко Георгиев - 15-годишният Петър Пацов, който е талант от школата на клуба и се състезава при родените през 1997 година.

Съставът на Черноморец: Георгиев, Терзиев, Дянков, Фо-Поре, Сива, Паланков, Цонков, Хасан, Исуф, Христов, Йорданов /Пацов, Димов, Филипов, Балтанов, Балджийски, Николов, Гаел, Боли/

Следващата контрола на "акулите" е на 28 юли (събота) срещу Черно море. Срещата е с начален час 19:30 и ще се играе на стадион „Лазур“.