Берое записа втора победа на подготвителния лагер в Словения, надделявайки с 2:0 срещу осмия от миналия сезон в полското първенство Гурник (Забже).

Попаденията за селекцията на Ивко Ганчев паднаха през второто полувреме. В 51-та минута Антонио Ливраменто проби отдясно и със силен удар прати топката във вратата на Гурник за 1:0.

В 59-ата Владимир Зафиров също наказа поляците, след като засече остро центриране и прати кълбото под плонжа на вратаря на съперника.

Следващата контрола на Берое от лагера в Словения е в четвъртък - срещу грузинския Динамо (Тбилиси).

Стартовият състав на Берое: Теодор Скорчев, Педро Еуженио, Димитър Везалов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Стефан Велев, Елиаш да Силва, Давид Каядо, Антонио Ливраменто, Тодор Христов, Елио Мартинс