Славия и втородивизионният Банско завършиха 1:1 в контролна среща, играна на стадиона в планинското градче. Както и в досегашните проверки, треньорът Мартин Кушев отново пусна различни състави в двете полувремена.

И двете попадения паднаха през първото полувреме. В 28-ата минута Васил Калоянов отбеляза първия си гол за Славия. Снажният централен нападател засече технично с глава топката след центриране на Виктор Генев и красиво изпрати кълбото в далечния ъгъл на вратата на съперника. В 37-ата минута домакините от Банско стигнаха до изравняването чрез Петър Тончев. През втората част съперниците не успяха да си вкарат гол и така мачът завърши 1:1.

Следващата контрола на славистите отново ще е в Банско - в понеделник от 10,30 ч. срещу македонския Дрита.