Литекс надви Нефтохимик с 2:0 и спечели тристранния турнир, който се проведе днес. "Оранжевите" се наложиха по-рано и над Етър със същия резултат. Между тези два мача на турнира Нефтохимик бе победил Етър също с 2:0.

Наставникът Христо Стоичков започна втората среща с Нефтохиник с 3 промени в стартовия си състав. Оранжевите отново доминираха, но нямаха късмет рано да вкарат гол. На два пъти напречната греда спаси бугаслии след ударите на Цветанов от фаул и Герам Заков. В 28-мата минута все пак резервата Грозев откри резултата. Централният бранител вкара отблизо след центриране на Цветанов.

Постепенно Стоичков пусна в игра всичките си налични и здрави футболисти и Литекс завърши мача само с младоци и юноши от школата. В 40-тата минута двама от талантите на Академията изработиха второто попадение в мача. 15-годишният Кирил Десподов центрира отляво и Ангел Здравчев се оказа най-хладнокръвен в пеналта и вкара за крайното 2:0.