Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА разби с категоричното 5:0 "Ботев" (Враца) в контролна среща, която се състоя на стадион "Българска армия". Над всички в двубоя беше Мишел Платини. Завърналият се при "червените" бразилец се отчете с хеттрик, като дори изведе тима с капитанската лента. По едно попадение за изразителния успех вкараха Лукас Силва и Милен Иванов.

За днешния мач Стойчо Младенов разчита на резерви, юноши и на каращите проби в тима, докато игралите при нулевото равенство срещу Мура за Лига Европа получиха почивка. Сред титулярите за ЦСКА в контролата с "Ботев" (Враца) бяха Серж Нюадзи от Того, Тенгариня, Лукас Силва, както и младоците Емил Ботев и Милен Иванов. Последният дори реализира гол в края на двубоя, както и беше единственият от двата отбора, получил жълт картон в срещата, ръководена от Калин Людмилов.

"Армейците" тотално надиграха селекцията на Тони Здравков и дори пропуснаха да запишат още по-изразителна победа. Сериозни пропуски в началото направиха Антон Карачанаков и Платини. Бразилецът обаче се реваншира в 26-ата минута, когато откри резултата. Нападателят от Того Серж Нюадзи беше изведен от Лукас Силва, нанесе удар, топката срещна лявата греда, след което се търкулна по голлинията, а притичалият Платини я довкара за 1:0.

Не бяха изминали и 2 минути, когато бразилецът порази за втори път целта. Тенгариня подаде на Платини, който се озова очи в очи срещу стража на гостите Веселин Цветковски и го преодоля с техничен удар - 2:0.

В 37-ата минута Румен Рангелов реализира във вратата на Благой Макенджиев, но съдията Калин Людмилов не зачете попадението заради засада.

И през второто полувреме "червените" изцяло доминираха, а гостите предимно се отбраняваха.

В 55-ата минута Серж Нюадзи беше изведен сам срещу резервния страж на "Ботев" (Враца) Христо Митов, но ударът му мина високо над напречната греда. Три минути след това Платини оформия своя хеттрик и отново хвърли в екстаз феновете на ЦСКА, които съжаляват, че той не беше на разположение на Стойчо Младенов за гостуването на Мура. Бразилецът се възползва от груба грешка на бранител на гостите, отне му топката, преодоля Митов и се разписа в опразнената врата - 3:0.

До края се разписаха още Лукас Силва, както и младият Милен Иванов. Първият направи 4:0 в 80-ата минута, когато вкара с глава след неразчетена намеса на Митов. Милен Иванов пък фиксира крайното 5:0 в 85-ата след асистенция на бразилския защитник Лукас Саша.

В минутите между двете попадения със сериозни пропуски се отчетоха Платини и Нюадзил.

Мачът по минути - ТУК

ЦСКА - "БОТЕВ" (Враца) 5:0
1:0 Мишел Платини (26), 2:0 Мишел Платини (28), 3:0 Мишел Платини (58), 4:0 Лукас Силва (80), 5:0 Милен Иванов (85)

cska.JPG
ЦСКА:
88.Благой Макенджиев (46-1.Анатоли Господинов), 2.Емил Ботев, 25.Ангел Грънчов, 4.Сивард Спрокел (70-18.Божидар Чорбаджийски), 8.Лукас Саша, 27.Милен Иванов, 24.Тенгариня, 30.Лукас Силва, 71.Антон Карачанаков, 14.Серж Нюадзи, 23.Мишел Платини

3_4.JPG
"БОТЕВ" (Враца): 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 14.Асен Георгиев, 6.Тихомир Найденов, 13.Николай Маринов, 23.Асен Чалъков, 8.Светослав Валериев, 7.Иван Минчев, 9.Илия Илиев, 25.Константин Мирчев, 11.Румен Рангелов