Жуниор Мораес записа впечатляващ дебют за новия си тим Металург (Донецк). Украинският тим размаза черногорския Челик (Никшич) със 7:0 и предсрочно си осигури класиране в третия предварителен кръг на Лига Европа. Бразилецът Мораес влезе като резерва на мястото на Данило и в 77-ата минута изпусна чист гол сам срещу вратаря. Секунди по-късно нападателят засече перфектно центираране от крилото на Казарян и с глава простреля вратаря на гостите Зоран Банович за 6:0.

Останалите попадения забиха Константинос Макридис (17,49), Кеворк Казарян (36,63, 86) и Данило (51). Бившият халф на “Левски” Зе Соарес започна като титуляр за Металург, а в 64-ата минута бе сменен от Грегъри Нелсън. Велизар Димитров не попадна в групата на украинците.