Завърналият се в "А" група Етър и втородивизионният Чавдар (Етрополе) завършиха наравно 1:1 в контрола в Дряново. За селекцията на Цанко Цветанов това беше втора проверка в два поредни дни, след като вчера "виолетовите" размазаха Добруджа с 5:1.

В днешния мач двата отбора си размениха по едно попадение в средата на второто полувреме, като в 69-ата минута националът на Гваделупа Грегори Жандре откри резултата. Две минути по-късно Асен Вълчев изравни за тима от Етрополе, разписвайки се от дузпа.

„Виолетовите” имаха пълен превес до почивката, когато по чудо не поведоха в резултата. Още в 13-ата минута Йолан Пивати с прехвърлящ удар принуди вратаря да лови. При нов прехвърлящ удар на французина притичалият Мартин Станкев стреля в гредата.

Отново Станкев бе изведен отлично от Четин Садула, но ударът му е избит от вратаря Николов. Най-хубавата атака бе в 42-ата минута, когато от Гайдаров топката отиде у Анев, после Красен Трифонов центрира, но Станкев от добра позиция стреля в аут. В края на полувремето нови две възможности имаше пред Пивати, който първо технично се освободи и стреля до сглобката, а после негов диагонален удар мина до гредата. Чавдар се отчете с един опасен удар на Мурадов, спасен от Цанков.

След почивката за Етър в игра влязоха нови 11 играчи, а ролите на терена се размениха. Младият тим на Чавдар бе по-активният и също можеше да поведе в 50-ата минута, когато Ивайло Чочев излезе сам срещу Рашков, но той спаси удара му. Влизането в 65-ата минута на Грегъри Жандре и Бето оживи играта на Етър и скоро след това падна гол. След центриране на Николаев от корнер националът на Гваделупа Грегори Жандре вкара първото си попадение с виолетовия екип – 1:0.

Още в ответната атака нападател на гостите бе бутнат в пеналта и реферът Давидов отсъди дузпа, която Асен Вълчев с мощен удар под гредата превърна в 1:1. До края темпото бе бавно и положения почти липсваха, като се запомни само едно добро спасяване на Рашков.

Етър: 1 Цанков, 16 Гайдаров, 13 Гаджалов, 3 Макенджиев, 18 Атанасов, 7 Анев, 11 Димов, 21 Станкев, 15 Пивати, 14 Садула, 22 Красен Трифонов (12 Рашков, Ангелов, 6 Тихомир Трифонов, 10 Киков, Джейсън Бли, 8 Петров, 9 Грегъри Жандре, 24 Траоре, Пепси, Николаев, Наумов, Байдаков, Бето)

Чавдар: 12 Дончо Николов, 6 Стоилов, 18 Григоров, 30 Вълчев, 13 Мурадов, 10 Илиев, 25 Атанас Димитров, 20 Чочев, 29 Иванов, 8 Иван Вълчанов, 5 Почански (1 Митев, 23 Гоговски, 4 Станислав Николов, 32 Стоил Николов, 21 Георгиев, 14 Пидев, 9 Етов)