Литекс и Монтана не можаха да се победят, завършвайки 1:1 в контрола, играна пред 200 зрители в Тетевен. Всички интересни неща в двубоя се случиха през първото полувреме, когато паднаха и головете на Момчил Цветанов за "оранжевите" и Антон Костадинов за символичните домакини.

Избраниците на Атанас Джамбазки, който води Литекс преди идването на Христо Стоичков, започнаха агресивно мача и още в 3-ата минута откриха резултата. Заради неособено добрия терен халфът Александър Цветков се подхлъзна и изгуби топката, след което Тони Костадинов се разписа за 1:0.

Литекс се активизира и на свой ред създаде няколко опасности. Бодуров засече центрирана топка с глава, но под гредата Аршинков спаси. Близо до гола бяха още Армандо Ваюши и Момчил Цветанов. В 34-ата минута "оранжевите" изравниха с попадение от дузпа. Цветанов хладнокръвно реализира наказателния удар, отсъден за спъване на Георги Миланов в пеналта.

През втората част Стоичков и Джамбазки направиха редица смени и подновиха почти изцяло титулярните си единайсеторки. Играта продължи оспорвано и в нелошо темпо, но без интересни моменти и голови ситуации пред двете врати. Действията се съсредоточиха в средата на терена, където изобилстваха единоборствата, докато в наказателните полета липсваха комбинациите и завършващите удари.

МОНТАНА - ЛИТЕКС 1:1
1:0 Антон Костадинов (3), 1:1 Момчил Цветанов (33-дузпа)

Монтана: Аршинков, Мечечиев, Лахчев, Ковачев, Личков, Петков, Костадинов, Тодоров, Петров, Воденичаров, Христов (Георгиев, Пашов, Д. Илиев, Мичев, Аяла, Аясс)
Треньор: Атанас Джамбазки

Литекс: 30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 8.Никола Колев, 9.Янаки Смирнов, 14.Армандо Ваюши, 16.Страхил Попов, 17.Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 27.Момчил Цветанов (Заков, Здравчев, Динчев, Борисов, Грозев)
Треньор: Христо Стоичков