Дукла (Прага) победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в контрола, играна в австрийския град Бад Леонфелден. Първото полувреме беше безобразно скучно и малобройната публика щеше да заспи от скука по трибуните.

След почивката обаче чехите, които са новаци в елитната им група стигнаха до гол при първия си точен удар в мача. В 61-ата минута след центриране от корнер Ян Сватонски бе оставен непокрит на задна греда, овладя топката и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Шеткус. До края на срещата играчите на Ферарио Спасов не успяха да направят нищо интересно в атака.

Съставът на Ботев:      23. Шеткус, 89. Станчев (46- 90. Атанасов), 3. Караславов, 5. Грънчаров (80- 4. Чобанов), 26. Артур (76- 28. Марин), 16. Иршак, 10. Паласуелос (63- 14. Рахов), 6. Дяков (46- 7. Огнянов), 19. Цветков (46- 11. Христов), 8. Неделев (71- 17. Димитров), 18. Костов (80- 20. Ангелов).