Шампионът на Люксембург Дюделанж поднесе най-голяма сензация във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Скромният тим от Великото херцогство победи австрийските богаташи от Залцбург с 1:0 у дома. Историческото попадение вкара Йоаким в 75-ата минута. Гостите изпуснаха нервите си в своето безсилие да променят изхода на мача и в 90-ата минута испанскатата резерва Сориано бе изгонен с червен картон.

Победата е историческа, защото никога до този момент тим от Люксембург не беше побеждавал на този етап от Шампионската лига. В предишния кръг Дюделанж размаза на два пъти тима от Сан Марино Тре Пене - 4:0 като гост и 7:0 вкъщи. Това бе един от най-големите триумфи на тима в турнира досега, където обикновено той е в ролята на губещия.

В друг мач от турнира чешкият Слован (Либерец) с много мъка избъга казахстанския Шахтьор (Караганди) с 1:0 след гол на Хадашчук в 23-ата минута.