Етър постигна изразителна победа с 5:1 срещу Добруджа в контрола, състояла се в Дряново. Силен мач за "виолетовите" изигра бразилецът Луис Едуардо. Бившият нападател на Монтана игра през второто полувреме на мача с Добруджа и успя да вкара първи гол с екипа на Етър. Бразилецът също така се отчете с асистенция.

В 20-ата минута избраниците на Цанко Цветанов откриха резултата срещу втородивизионния тим. Попадението за 1:0 беше автогол на вратаря на Добруджа Дилян Илиев. В 35-ата Васил Тачев изравни за отбора от Добрич, а малко преди края на първото полувреме Етър отново поведе. В 44-ата минута Костадин Гаджалов центрира към Йолан Пивати, който се разписа с глава за 2:1.

В 60-ата минута Четин Садула преодоля трима играчи на тима от Добрич и подаде на Мартин Станкев, който центрира към връхлитащия Луис Едуардо и бразилецът с гърди ефектно вкара топката за 3:1. В 75-ата минута Станкев прехвърли вратаря на Добруджа за 4:1, а крайното 5:1 за Етър оформи Красен Трифонов след асистенция на Луис Едуардо.

Съставът на Етър: Радослав Рашков, Благовест Ангелов, Костадин Гаджалов, Стефан Киков, Джейсън Бли, Диян Димов, Флорин Пепси, Йолан Пивати, Бето, Николай Николаев, Ристе Наумов (Венци Димитров, Гайдаров, Макенджиев, Тихомир Трифонов, Атанас Атанасов, Радослав Анев, Николай Петров, Мартин Станкев, Четин Садула, Красен Трифонов, Луис Едуардо, Грегъри)