Монтана победи Чавдар (Етрополе) с 2:0 във втората си контролна среща от лагера в Правец. Димитър Петков откри резултата в 33-ата минута със силен диагонален удар, който изненада вратаря Владимир Митев.

Деян Христов пропусна да направи 2:0, след като би слабо дузпа в 25-ата минута на срещата. Секунди преди почивката Йордан Тодоров от пряк свободен удар покачи на 2:0. Утре отборът се прибира у дома и във вторник заминава на втория си летен лагер, който ще се проведе в Тетевен. Там възпитаниците на Атанас Джамбазки ще изиграят пет или шест контроли.

22-годишният парагваец Диего Аяла Санта Крус е на път да подпише с Монтана. Това призна Джамбазки, който има нужда от още малко, за да се убеди в качествата му. "Диего играе като ляв защитник. Може да се справя успешно и в халфовата линия. Днес ми хареса, но е по-добре да го видя поне в още един мач", обясни треньорът.