Първата ни ракета Григор Димитров продължава великолепното си представяне в шведския град Бастад. В 1/4-финал Гришо победи испанеца Алберт Рамос със 7:6(1), 6:3 и по този начин за втори път в кариерата си се класира за полуфинал на ATP турнир, където ще срещне победителя от двубоя между Давид Ферер и Томи Робредо.

Двубоя започна много оспорвано, като и двамата не сбъркаха при първите си две подавания. Първата грешка дойде от Григор, който допусна пробив за 2:3, но веднага го върна след гейм на 15. При 5:5 Димитров отново позволи на съперника си да спечели подаването му, но в ртешителния гейм Гришо бе великолепшен и изравни 6:6. В Тайбрека нашия не остави никакви шансове на испанеца и поведе с 1:0 сета, след 7:1 в тайбрека.

Във втория сет Димитров успя рано да пробие подаването на Рамос и поведе с 3:1 гейма, а до края не позволи изненада и след още един пробив спечели сета с 6:3, с което и мача.