Твенте разби Санта Колома с 3:0 като гост в мач-реванш от първия квалификационен кръг в Лига Европа.
Нашият национален вратар Николай Михайлов не попадна в групата на холандския гранд. В първия мач преди седмица, когато българският футболист отново не бе дори и на пейката, Твенте биха с 6:0. В Андора точни за Твенте бяха Вилем Янсен от дузпа в 19-ата, Петер Висгерхоф в 29-ата и Глинор Плет в 34-ата минута. В следващия кръг тимът от Еншеде среща финландския Интер (Турку).

Черногорският Челик също продължава напред в турнира, след като измъкна 1:1 срещу Борац (БиХ). Милич от гостите си вкара автогол в 53-ата минута, а Граховац изравни скоро след това. Ремито се оказа предостатъчно за домакините, тъй като първата среща в Баня Лука завърши 2:2. За Челик играе българският защитник Дилян Колев, който през миналия сезон се подвизаваше в молдовския Костулени.