Първата ракета на българския мъжки тенис Григор Димитров се класира за шести път в кариерата си за четвъртфинал на АТР турнир, след като във втория кръг в Бастад се наложи с 6:3, 6:4 над Фредерико Жил.

При 4:3 в първи сет Гришо направи пробив на нула, а след това не даде точка на противника си при свой сервис. Така Димитров спечели часта за малко повече от половин час.

Жил проби още в началото на втория сет и след това поведе с 2:0. Българинът отговори със спечелването на четири поредни точки и след общо 81 минути игра стигна до четвъртфиналите на турнира.

Следващият съперник на Гришо е испанецът Алберт Рамос, който записа 6:3, 6:3 над квалификанта Евгени Корольов. Срещата в петък ще бъде трети мач между българина и Рамос, като до момента резултата е 1:1.

Благодарение на днешния си успех Гришо си осигури 10 515 евро от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, които се очаква да го изкачат с две места напред до № 67.