“Ботев” Пловдив записа нова победа от предсезонната си подготовка. “Канарчетата” спечелиха с 2:1 срещу втородивизионния Банско във Велинград. В предишната си проверка “Ботев” би Видима-Раковски с 2:0.

Най-опасното положение за първото полувреме дойде в 42-ата минута. Костадин Дяков центрира в наказателното поле, но преотсъпеният от ЦСКА Станислав Костов с глава уцели левия страничен стълб.

След почивката Ферарио Спасов извърши 6 смени, които дадоха резултат. В 54-ата минута Тодор Неделев изведе Петър Атанасов зад защитата на Банско, който откри резултата. В 77-ата минута Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар за 2:0. В 83-ата минута Неделев пропусна, след като беше изведен добре от Иван Цветков. В допълнителното време Банско отбеляза почетно попадение чрез Йордан Лачов.

Следващата контрола на Ботев Пд е събота (14 юли) от 10:15 срещу бургаския Черноморец, отново във Велинград.

“Ботев” Пловдив: Ернестас Шеткус, Стефан Станчев, Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Рубен Паласуелос, Томаш Иршак, Костадин Дяков, Диего Фераресо, Станислав Костов, Петър Атанасов
Треньор: Ферарио Спасов