Берое завърши наравно 1:1 в първата си контрола от предсезонната подготовка срещу новака в “А” група Пирин (ГД). Заралии откриха резултата с гол на Стефан Велев в 31-ата минута, но малко след това Виктор Шишков оформи крайния резултат.

Още от самото начало на мача двата отбора стояха равностойно на терена. Първото голово положение се откри пред старозагорци. Веселин Пенев центрира отляво, но Фатаки остана под топката. Отново след центриране дойде и първата по-сериозна опасност пред вратата на Берое. Димитър Везалов обаче надскочи Виктор Шишков и изчисти топката.

Двата отбора продължиха да си разменят атаки до 31-ата минута. Тогава Тодор Христов намери добре Стефан Велев и националът с плътен удар от 18 метра откри резултата.

Само три минути по-късно Пирин изравни резултата. Атанас Дреновички получи извеждащо подаване от дълбочина, центрира остро и Виктор Шишков с Глава матира Акалски.

През втората част и двамата треньори направиха куп смени. Събитията на терена обаче не се промениха особено и нито един отбор не успя да спечели игрови превес.

В 51-ата минута главният съдия Владимир Овчаров отсъди дузпа за Пирин за нарушение на Георги Павлов срещу Рангел Абушев. Борислав Хазуров стреля, но Скорчев парира удара му.