Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Резервите на “Левски” направиха 3:3 в контролна среща с третодивизионния австрий Золенау. Дебют за “сините” направи новият португалски нападател Жоао Силва, а ганайският национал Агиеманг Опоку вкара от дузпа.

Треньорът на “Левски” Илиан Илиев раздели отбора на две части. Играчите, които играят по-малко взеха участие в мача със Золенау, а основните футболисти ще играят срещу Пандури по-късно днес.

“Левски” имаше първа възможност за гол, след като Цветелин Тонев стреля опасно от фаул в осмата минута. В 16-ата минута “сините” откриха резултата. Янко Ангелов проби в наказателното поле отляво и подаде към Антонио Вутов, който прониза австрийската врата.

Две минути по-късно Золенау изравни. Славен Лалич беше изведен в чиста позиция пред Василев и с лекота прати топката във вратата. Четвърт час по-късно австрийците обърнаха резултата. Юрген Ксандъл беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Любомир Илиев в наказателното поле. Малко след това Жоао Силва стреля опасно от фаул, но след рикошет топката мина в страни от вратата на Золенау.

Десет минути след почивката “Левски” изравни. Антонио Вутов беше фаулиран в наказателното поле, а ганайският национал Агиеманг Опоку беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Три минути след това вратарят на австрийците трудно изби силен удар на Жоао Силва.

В 68-ата минута Золенау отново поведе в резултата. Тирой със силен удар уцели гредата, а топката тупна зад голлинията на “Левски”. Шест минути преди края “сините” изравниха. Младокът Тодор Чаворски се разписа след асистенция на Опоку.

“Левски” – Золенау 3:3
1:0 Антонио Вутов (16), 1:1 Славен Лалич (18), 1:2 Юрген Ксандъл (30-дузпа), 2:2 Агиеманг Опоку (55-дузпа), 2:3 Тирой (68), 3:3 Тодор Чаворски (84)

Levski_.jpg“Левски”: 24.Ивайло Василев (72-12.Александър Любенов), 20. Александър Башлиев, 25.Йордан Милиев, 33.Любомир Илиев, 15. Тодор Гочев, 29.Янко Ангелов, 22.Ивелино Иванов (46-13.Никола Яначков), 30.Антонио Вутов, 21.Цветелин Тонев, 14.Агиеманг Опоку, 26.Жоао Силва (59-17.Тодор Чаворски)