Черно море разгроми Калиакра с 6:1 в първата си контрола от лятната подготовка. Дебют за варненци записаха Мартин Дечев и двама футболисти на проби - Детелин Димитров и Стамен Ангелов.

В 8-ата минута Дончо Атанасов по перфектен начин намери Миро Манолов, който от чиста позиция успя с прехвърлящ удар да открие резултата – 1:0. След половин час игра отново Манолов наказа груба грешка на вратаря на гостите за 2:0, а в 50-ата венецулецът Хермес Паломино направи преднината на “моряците” класическа.

В 79-ата минута младокът Капитанов с прецизен удар се разписа за 4:0. В 83-ата Георги Илиев с шут от 24 метра за пети път опъна мрежата на каварненци. После Стамен Ангелов направи рейд по крилото и сервира топката на крака на Паломино, който на празна врата отбеляза за 6:0. Секунди преди края Калиакра стигна до почетно попадение чрез Димитър Кунев.