Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Мъжкият национален отбор по волейбол на България се класира за полуфиналите на Световната лига в София. Това стана, след като олимпийският шампион САЩ спечели два гейма срещу Германия, която ние бихме с 3:1 вчера, в мач от Група "Е". Немците победиха с 3:2 гейма (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 16:14) в мач от нашата група "Е". В класирането България е лидер с 3 точки, на 2-о място е Германия с 2, САЩ е с 1 точка. В петък България и САЩ излизат помежду си. За нас двубоят е от значение само, за да знаем дали ще бъдем първи или втори в групата. Германия обаче ще стиска палци да победим американците с 3:0 или 3:1, за да им помогнем да продължат на полуфиналите.

Блгарските момчета ще играят в Топ 4 на най-комерсиалния волейболен турнир за първи път от 2006 година. Съперник на възпитаниците на Найден Найден ще бъде един от двата отбора - Куба или Полша, които играят утре помежду си в Група "F". Полуфиналната среща на България е в събота (7 юли) от 20,45 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ.

Националният отбор на България три пъти е участвала в Топ 4 на Световната лига. Във всичките тези случаи отборът ни финишира на четвърто място (1994, 2004, 2006), губи двубоят за трето място.