Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Локомотив (Пловдив) най-после постигна победа в контролите си от началото на лятната подготовка. След 4 загуби и 1 равенство "смърфовете" успяха да надделеят с 2:1 срещу елитния полски Легия (Варшава) в Австрия.

Появилият се като резерва Ели Маркес откри резултата в 40-ата минута след отлично извеждащо подаване на Даксон. Пристигналият от Светкавица бразилец замени в 28-ата минута Джереми Родригес, който получи контузия и не успя да продължи срещата.

Косецки изравни в 59-ата след груба грешка на каращия проби в Локо (Пд) вратар Жилбер Баия-Н'Джема.

Резервата Христо Спасов върна преднината на "черно-белите" в 74-ата минута, когато се разписа за крайното 2:1 от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Валери Георгиев.

Десетина минути по-рано пък Йордан Тодоров получи директен червен картон, но на терена се появи Илиян Йорданов и така двата тима доиграха мача при числено равенство, като избраниците на Емил Велев не се дадоха на полския си съперник.

В събота е последната контрола на Локо (Пд) от подготвителния лагер в Австрия. Селекцията на Емил Велев ще мери сили с катарския Ал Джаиз.

ЛОКО (Пд) - ЛЕГИЯ (Варшава, Пол) 2:1
1:0 Ели Маркес (40), 1:1 Косецки (59), 2:1 Христо Спасов (74-дузпа)