Волейболният отбор на Куба нанесе сериозен удар на световния шампион Бразилия, след като се наложи с 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) в мач от Група “F на финалите на Световната лига, които се провеждат в София.

Вилфредо Леон беше най-резултатен за кубинците – 15 точки (9 от атака, една от блокада и 5 аса). Роландо Сепеда добави 12, а Хенри Бел - 11. Сидни дос Сантос се отчете с 13 точки за Бразилия. Уолъс де Соуза завърши с 11.

В първия гейм Куба имаше постоянно предимство в резултата, водеше с 8:5 и 13:8. На второто техническо прекъсване отборът имаше аванс от пет точки – 16:11. Резултатът набъбна на 23:15, а Куба затвори гейма при 25:19.

И втората част започна с превес на Куба. Тимът поведе с 8:4, после с 16:12. Бразилия не намери път към обрата и Куба увеличи аванса си при 17:12 и 21:16. “Селесао” все пак намали при 20:22 след атака на Данте Амарал. Бразилия дори изравни при 24:24, но след успешна атака на Хенри Бел и контра на Роландо Сепеда Куба спечели и втория гейм.

В третия гейм Бразилия поведе на първото техническо прекъсване – 8:5. След това разликата леко нарасна при 11:7 след контра на Данте Амарал и прекъсване за Блекууд и Куба. Това даде резултат и кубинците намалиха до 11:12. Вилфредо Леон наниза ас за 13:13. Преднината на кубинците стана 18:16 след контраатака през центъра на Исбел Меса. Куба спечели гейма с 25:22 след блок-аут през центъра на Исбел Меса, а с това и мача с 3:0.