Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА загуби с 1:2 в контрола срещу руския Волга (Нижни Новгород). Двубоят се игра в Турция, където “червените” са на подготовка. Това е третата проверка за родния тим от началото на лятото. ЦСКА загуби с 1:2 от Торпедо (Москва) в София, след това победи иранския шампион Сепахан с 3:0, а днес загуби от Волга с 1:2. Следващата проверка на “армейците” е на 7 юли (събота) срещу Виторул Констанца.

Волга поведе с 2:0 с голове на Ахметович и Бибилов, а Христо Янев отбеляза почетното попадение от дузпа в 87-ата минута. Халфът заби трето попадение в подготвителния период, след като се разписа и в предишните две контроли.

Дебют за ЦСКА направи привлеченият вратар Томаш Черни, който влезе на полувремето. В игра се появи и нападателя Хавиер Мартина, който все още е на проби. Стойчо Младенов заложи на бразилеца Лукас Саша отдясно в защита, в центъра играха Спрокел и Пламен Крачунов, а отляво Нилсън Антонио. В халфовата линия започнаха Тодор Янчев и Абел Анисе, а по крилата Нджонго Присо и Педро Мендеш. В атака стартира Шеридън, а зад него Христо Янев.

В 24-ата минута Анисе получи контузия и беше заменен принудително от Коста Янев, който зае мястото му като вътрешен халф. Ицо Янев беше най-активен от ЦСКА през първото полувреме, опита няколко пъти да стреля от пряк свободен удар, но не успя да порази целта. Минута преди края на полувремето вратарят Благой Макенджиев не се намеси добре, след като изби топката в краката на Ахметович, който на празна врата откри резултата в полза на Волга.

През второто полувреме Стойчо Младенов направи няколко смени. Дебют с червената фланелка направи вратарят Томаш Черни. В игра се появиха двамата италианци Масимо Кода и Алесандро Герарди, но отново разочароваха и едва ли ще останат в отбора. В 65-ата минута Волга поведе с 2:0 след гол на Бибилов. До края двубоят се изнерви, наложи се треньорите на двата тима да влизат на терена, за да успокоят футболистите. В 73-ата минута на терена се появи и нападателят Хавиер Мартина. В 87-ата минута съдията даде дузпа за ЦСКА за игра с ръка след удар на Присо. Христо Янев застана зад топката и реализира за 1:2.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1
- начало на мача
7 - шут от пряк свободен удар на Христо Янев, топката минава над гредата
24 - КОНТУЗИЯ на Абел Анисе, който се строполи на земята при опит да отправи удар
40 - Христо Янев центрира в наказателното поле, но Шеридън се размина
44 - topka.jpg ГООЛ за Волга, голмайстор Ахметович. Слаба изява на вратаря Макенджиев, който отби лошо топката след удар на Максимов. Ахметович я овладя и на празна врата реализира
45 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
46 - начало на полувремето
46smqna.jpg няколко смени в ЦСКА, излизат Макенджиев, Крачунов, Тодор Янчев, Педро Мендеш, Шеридън. Влизат вратарят Томаш Черни, Бандаловски, Апостол Попов, Алесандро Герарди и Масимо Кода
59 - смяна в ЦСКА, на мястото на Спрокел влиза Ангел Грънчов
65 - topka.jpg ГООЛ за Волга, голмайстор Бибилов. След центриране в наказателното поле Бибилов засече с глава и реализира
72 -
нов опит на Христо Янев от пряк свободен удар, отново неуспешен
86 - ДУЗПА за ЦСКА. Присо нахлу в наказателното поле, шутира и топката срещна ръката на съперник