Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Лудогорец записа трета поредна победа в контролите за това лято, надделявайки с 3:1 срещу един от грандовете в Румъния - Динамо (Букурещ). Селекцията на Ивайло Петев се представи на висота, надигра "кучетата", и заслужено се поздрави с успеха. Капитанът Емил Гъргоров вкара 2 гола, а един добави Мирослав Иванов.

Дебют за Лудогорец в този мач записа защитникът Козмин Моци. Румънският бранител беше привлечен именно от Динамо (Букурещ). Моци престоя на терена срещу бившия си тим до 59-ата минута, когато отстъпи мястото си на Александър Тунчев.

Ивайло Петев гласува доверие на почти същия състав, на който заложи и при победата с 10:0 над австрийския Сваровски Ватенс. Единствената промяна беше, че новото попълнение Козмин Моци зае мястото на болния Александър Барт в средата на защитата.

През първото полувреме падна само един гол. Лудогорец откри резултата в 19-ата минута, когато българите се възползваха от грешка в отбраната на Динамо. Бранител пробва да върне към вратаря си, но твърде слабо и Емил Гъргоров открадна топката, след което прехвърли стража на румънците за 1:0.

В 35-ата минута Иван Стоянов пробва да удвои, но неуспешно.

През второто полувреме Лудогорец продължи да надиграва съперника и логично направи преднината си по-изразителна. В 53-ата минута Иван Стоянов центрира отдясно и Гъргоров се разписа с глава за 2:0.

Само 120 секунди след това Мирослав Иванов беше изведен от Светослав Дяков и от малък ъгъл успя майсторски да прехвърли вратаря на румънците за 3:0.

След това избраниците на Ивайло Петев значително намалиха оборотите, а треньорът извърши множество смени. В игра се появиха още две от новите попълнения - Франк Гела и Мичел Бурзорг. Освен Тунчев, влязоха още Шоко, Михаил Александров, Кишада, Витиня, Мантула, Георги Костадинов и Деян Димитров.

До края румънците съумяха да стигнат до почетно попадение, дело на Тукудеан в 83-ата минута от дузпа, отсъдена след нарушение на Иван Чворович. Именно привлеченият от Миньор (Перник) вратар пази цял мач за шампионите в днешната среща.

БЛИЦ припомня, че Лудогорец и Динамо (Букурещ) играха контрола и през зимата, когато завършиха 1:1 в Анталия. Сега обаче селекцията на Ивайло Петев се поздрави заслужено с успеха.

Сред резервите на румънския тим беше бившият футболист на ЦСКА Мишел Платини, който обаче не взе участие в мача.

Следващата контролата на Лудогорец е на 5 юли - срещу Рубин (Казан), което е последна проверка за тима от Разград преди мачовете им с Динамо (Загреб) от Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (Букурещ) 3:1

1:0 Емил Гъргоров (19), 2:0 Емил Гъргоров (53), 3:0 Мирослав Иванов (55), 3:1 Тукудеан (83-дузпа)

Съставът на Лудогорец: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев (57-20.Шоко), 27.Козмин Моци (59-3.Александър Тунчев), 33.Любомир Гулдан (77-4.Теро Мантула), 80.Жуниор Кайсара (77-77.Витиня), 22.Мирослав Иванов (77-83-26.Деян Димитров), 8.Станислав Генчев (77-6.Петър Костадинов), 18.Светослав Дяков (64-14.Мичел Бургзорг), 73.Иван Стоянов (60-99.Франк Гуела), 84.Марселиньо (71-7.Михаил Александров), 23.Емил Гъргоров (73-11.Жуниор Кишада)