Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Локомотив (Пловдив) падна с 0:4 от румънския Стяуа (Букурещ) в контролна среща, играна в Австрия. "Смърфовете" се представиха доста слабо и напълно логично загубиха. Попаденията за Стяуа реализираха Роча, Мартинович, Пинтилий и Костя.

През първата част румънците превъзхождаха избраниците на Емил Велев по голови положения. В 10-ата и 22-ата минути Русески на два пъти стреля опасно, но Йордан Господинов се прояви. В 30-ата хубав пробив отляво намери непокрития Ади Роча, който от два метра откри за Стяуа. Не бяха изминали и 2 минути, когато Мартинович се извиси след корнер и забоде втори гол.

През второто полувреме двамата треньори извършиха множество смени. В 60-ата минута дойде първото сериозно положение в графата на "смърфовете". Тодор Тимонов стреля остро, вратарят трудно изби, а след разбъркване Здравко Лазаров поиска дузпа, но съдията не я видя.

В 63-ата Джереми Родригес събори Танасе за дузпа, която Пинтилий отбеляза. Десет минути по-късно Николич напредна централно, Танасе изведе Костя, който отбеляза при съмнения за засада - 4:0.

Четвърт час преди края съдията изгони Емил Велев за реплика. Локо (Пд) доигра срещата с човек по-малко, след като Тимонов получи схващане, а нямаше повече резервни футболисти.

Следващата провека на "смърфовете" на австрийски земя е в понеделник срещу Зестафони (Грузия).

ЛОКО (Пд) - СТЯУА 0:4
0:1 Роча (30), 0:2 Мартинович (32), 0:3 Пинтилий (63-дузпа), 0:4 Костя (73)

Съставът на Локо (Пд): 1.Господинов, 2.Родригес, 3.В.Георгиев, 20.Саламатракис, 26.Маркес, 24.Д.Георгиев, 11.Даксон, 10.Сержиньо, 21.Йорданов, 7.Тодоров, 99.Тасио (77. Лазаров, 22.Спасов, 25.Маламов, 29.Коцев, 14.Тимонов, 88.Стефанов).