Напусналият Монтана централен нападател Луис Едуардо дебютира с гол за руския Том. Контролата срещу хърватския Истра (Пула) завърши 1:1, а бразилецът се появи в игра след почивката на мястото на Бежанов.

Домакините поведоха още в 16-ата минута, а Луис Едуардо изравни в 62-ата минута, засичайки в мрежата центриране от дясното крило. Българският национал Пламен Николов игра цял мач за Том. Както е известно, бразилският щурмовак е на проби в тима от Томск. С отличното си представяне още в първия си мач за “зелените” може и да заслужи договор.

Луис Едуардо избяга от Монтана преди близо месец след 3 успешни сезона на "Огоста". Той изигра 79 мача в “А” група и вкара 18 попадения, с което стана голмайстор №1 на Монтана за всички времена. Втори във вечната ранглиста в елита е Румен Панайотов с 15.