Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Световният шампион Испания ще защитава европейската си титла, след като победи Португалия с 4:2 след дузпи. По този начин “червените фурии" ще могат да станат първия тим с две поредни шампионски титли на Европа, ако спечелят финала в неделя, където ще срещнат победителя от мача между Германия и Италия.

След нулево равенство в редовното време и продълженията Икер Касияс спаси удара на Жоао Моутиньо, а Бруно Алвеш би в напречната греда, преди Сеск Фабрегас да вкара победната дузпа за Испания. Португалският страж Руи Патрисио отрази удара на Шаби Алонсо от бялата точка.

След интересно първо полувреме, в което обаче нямаше много положения за гол, Португалия взе леко предимство в играта. Кристиано Роналдо на два пъти би над вратата при изпълнение на пряк свободен удар. Той можеше да донесе победата на тима си в последната минута, когато при контраатака след извеждащ пас на Раул Мейрелеш стреля над вратата.

Алваро Арбелоа стреля опасно от воле още в деветата минута, но това беше една от малкото възможности за Испания в редовното време. В продълженията “червените фурии” овладяха играта. Руи Патрисио изби в корнер удар на Иниеста от наказателното поле, а Педро можеше да се разпише в 114-ата минута при контраатака, но беше настигнат от Коентрао, който изби топката.

Най-интересното от мача по минути - ТУК
Програма на елиминационната фаза на Евро 2012 - ТУК

(0:0 в ред. вр. и след прод.)
При дузпите: 0:0 Шаби Алонсо пропуска, 0:0 Жоао Моутиньо пропуска, 0:1 Андрес Иниеста, 1:1 Пепе, 1:2 Жерар Пике, 2:2 Нани, 2:3 Серхио Рамос, 2:3 Бруно Алвеш пропуска, 2:4 Сеск Фабрегас

Португалия: 12.Руи Патрисио, 2.Бруно Алвеш, 3.Пепе, 5. Фабио Коентрао, 21.Жоао Перейра, 4.Мигел Велосо (106-6.Кустодио), 8.Жоао Моутиньо, 16.Раул Мейрелеш (112-18.Силвестре Варела), 7.Кристиано Роналдо, 9.Уго Алмейда (81-11.Нелсон Оливейра), 17.Нани

Испания: 1.Икер Касияс, 3.Жерар Пике, 15.Серхио Рамос, 17.Алваро Арбелоа, 18.Жорди Алба, 6.Андрес Иниеста, 8.Шави (87-7.Педро Родригес), 14.Шаби Алонсо, 16.Серхио Бускетс, 21.Давид Силва (60-22.Хесус Навас), 11. Алваро Негредо (54-10.Сеск Фабрегас)