Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Лудогорец победи с минималното 1:0 Астра (Плоещ) в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Единственото попадение във вратата на 12-ия в румънското първенство вкара Мирослав Иванов в 31-ата минута. Тогава Димо Бакалов осъществи отличен пробив по лявото крило и с пас по земя подаде на останалия непокрит Иванов, който останал очи в очи със стража Молдован, се разписа в долния десен ъгъл.

В 70-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Александър Барт, който фаулира румънски футболист пред границата на наказателното поле. Въпреки това избраниците на Ивайло Петев продължиха да доминират на терена и можеха спокойно да отбележат втори гол, но вратарят на Астра на два пъти се намеси решително и спаси.

В мача с румънците Петев експериментира с нетрадиционната за Лудогорец схема 4-4-1-1, като по този начин промени стандартната за отбора 4-2-3-1. Срещу Астра играещият като ляв бек Витиня бе поставен в зоната на ляв външен халф, а зад него действаше новото попълнение - пристигналият от Жил Висенте бразилец Уилсън Кайсара. Вдясно беше Шоко, а пред него Михаил Александров. Вътрешни халфове бяха Генчев и Бургзорг.

Следващата контрола на Лудогорец е на 29 юни (петък) срещу третодивизионния австрийски Сваровски Ватенс.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА (Плоещ, Рум) 1:0
1:0 Мирослав Иванов (31)

Съставът на Лудогорец:
1.Урош Голубович, 5.Александър Барт, 20.Шоко, 4.Теро Мантула, 77.Витиня, 8.Станислав Генчев (73-Димитров), 22.Мирослав Иванов, 19.Димо Бакалов, 7.Михаил Александров, 14.Мичел Бургзорг, 80.Уилсън Кайсара (в 60-ата минута влизат: Любомир Гулдан, Светослав Дяков, Марселиньо, Иван Стоянов, Кишада)