Албанският Теута победи с 3:1 българския евроучастник Локомотив (Пд) в Банско. Контролата беше първа за възпитаниците на треньора Емил Велев.

Гостите откриха и затвърдиха преднината още в самото начало на проверката. Първо в 3-ата Анси засече центриране отдясно, а след още толкова Дости от малък ъгъл след грешка на Бисеров удвои.

До почивката и "смърфовете" имаха възможности, като най-чистото пропиля Йордан Тодоров. Халфът получи пас на празна врата и от два метра стреля над гредата.

Десетина минути след паузата Теута отбеляза и трети гол, дело на Манкаку сам срещу Караджов. Почетното попадение за пловдивчани отбеляза Георги Стефанов с глава в 81-ата.

ЛОКО (ПД) - ТЕУТА 1:3
0:1 Анси (3), 0:2 Дости (6), 0:3 Манкаку (57), 1:3 Георги Стефанов (81)

Локомотив първо полувреме: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Юнес Бенжалюн, Борис Бисеров, Валери Георгиев, Даниел Георгиев, Бенджаман, Илиан Йорданов, Драги Коцев, Даксон, Тасио

Локомотив второ полувреме: Иван Караджов, Любомир Цеков, Здравко Лазаров, Стефанов, Джереми Родригес, Ивайло Димитров, Христо Спасов, Любо Витанов, Христо Златински, Седрик Мукори