Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Маями Хийт спечели титлата в Националната Баскетболна Асоциация през сезон 2011/12. Горещите победиха Оклахома Сити Тъндър с категоричното 121:106 и затвориха финалната серия с общ резултат 4:1 победи.

Леброн Джеймс завърши по шампионски сезона, след като записа тръпъл-дабъл – 26 точки, 13 асистенции и 11 борби. Крис Бош и Майк Милър вкараха съответно по 24 и 23 точки, а Дуейн Уейд и Шейн Батие приключиха срещата с по 20 и 11 точки.

Кевин Дюрант вкара 32 точки и овладя 11 борби, а Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън реализираха по 19 точки, но и това не помогна на „Гръмотевиците” да се противопоставят на пределно мотивираните домакини от Маями.

Маями имаше предимство през целия двубой. Отборът поведе в началото, а на почивката имаше преднина от 10 точки - 59:49. Леброн и компания продължиха да мачкат и през второто полувреме. След изиграването на третата четвърт преднината на Хийт вече беше обезкуражаваща – 95:71, а в заключителните 12 минути гостите тръгнаха да търсят обрат, спечелиха с 35:26, но вече беше късно. Маями победи с крайното 121:106. Това е втора шампионска титла за Горещите след 2006 година. Освен това отборът има и три спечелени финала в Източната конференция./БЛИЦ