Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Шампионът и носител на Купата на България Лудогорец (Разград) организира благотворителен мач срещу третодивизионния Витоша (Бистрица). Срещата завърши наравно 6:6, като Кирил Домусчиев и Бойко Борисов реализираха по 4 гола. Преди двубоя домакините представиха новите си попълнения - Иван Чворович, Жуниор Кайшара, Мичел Бурзгорг и Франк Гуела. БЛИЦ ви съобщи по-рано, че звездата Димитър Бербатов не прие офертата на Бойко Борисов също да облече фланелката на Витоша (Бистрица).

След кратка церемония на терена излязоха любопитни състави за Лудогорец и Витоша (Бистрица). За тима от Разград играха босът Кирил Домусчиев, който беше капитан. Останалите бяха познати имена от титулярния състав, който постигна дубъл през изминалия сезон.

Много по-любопитна беше селекцията на Витоша (Бистрица) с капитан Бойко Борисов. За “Тигрите” на премиера играха националите Ивелин Попов и Станислав Манолев. “Синьо-черната” фланелка облякоха още звездите на ЦСКА Жуниор Мораес и Иван Бандаловски, както и футболистът на “Левски” Симеон Райков.

Преди първия съдийски сигнал подариха на Бойко Борисов и Кирил Домусчиев по една топка, български флаг и жълт и червен картон. След това двамата размениха фланелки с имената си и поздравиха публиката.

В 12-ата минута премиерът Борисов отправи първия по-сериозен удар към вратата на Лудогорец. Последва отменен гол на Кирил Домусчиев заради засада. В 21-ата минута новото попълнение на шампионите Франк Гуела падна в наказателното поле и съдията даде дузпа. Босът на Лудогорец Кирил Домусчиев направи 1:0, като при удара вратарят на Витоша дори не помръдна от голлинията. В 27-ата минута реферът даде дузпа и за тима от Бистрица след центриране от корнер. Бойко Борисов застана зад топката и със силен удар изравни за 1:1.

В 37-ата минута премиерът демонстрира техника, игра на 21 в наказателното поле, докато останалите играчи го гледаха, след това подаде на Манолев, който направи 2:1 след удар с глава. В следващата минута Кирил Домусчиев направи втори сериозен пропуск, този път на празна врата след асистенция отдясно на Михаил Александров. В последната минута на първото полувреме босът на Лудогорец се реваншира и изравни за 2:2.

През второто полувреме Жуниор Мораес напомни за високата си класа. Бразилецът отправи няколко топовни изстрела към вратата на Лудогорец, но не успя да порази целта. В 65-ата минута Ивелин Попов направи самостоятелен рейд през целия терен, нахлу в наказателното поле, но беше съборен от Марселиньо. Съдията Михаил Йорданов даде още една дузпа за Витоша (Бистрица). Бойко Борисов отново застана зад топката и безпощадно направи 3:2. Секунди след това Кирил Домусчиев оформи своя хеттрик след самостоятелна акция в полето на Витоша. В 70-ата минута Жуниор Кешада реализира за 4:3 в полза на Лудогорец. В следващите секунди Бойко Борисов изравни за 4:4, след като също записа хеттрик на сметката си. В последните секунди юношата на "Левски" Димитър Кръстев направи блестяща асистенция към Бойко Борисов, който със силен шут оформи крайното 5:4 за Витоша (Бистрица). Кирил Домусчиев също се отчете с четвърти гол за 5:5.

В последните секунди двата отбора си размениха по още едно попадение за крайното 6:6. За Витоша се разписа юношата на "Левски" Даниел Шмедин, а за домакините се разписа Емил Гъргоров.

Лудогорец – Витоша (Бистрица) 6:6
1:0 Кирил Домусчиев (дузпа), 1:1 Бойко Борисов (дузпа), 1:2 Станислав Манолев, 2:2 Кирил Домусчиев, 2:3 Бойко Борисов (дузпа), 3:3 Кирил Домусчиев, 4:3 Жуниор Кешада, 4:4 Бойко Борисов, 4:5 Бойко Борисов, 5:5 Кирил Домусчиев, 5:6 Даниел Шмедин, 6:6 Емил Гъргоров