Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Швеция победи Франция с 2:0 в последния си мач на Евро 2012 и приключи на четвърто място в крайното класиране на Група “D”. Головете за успеха на „Тре крунур” вкараха Златан Ибрахимович (54) и Себастиан Ларсон (90+1). Въпреки загубата си „петлите” се класираха за 1/4-финалите, където ще се изправят срещу победителя от Група “C” Испания.

Ола Тойвонен можеше да открие резултата на мача в Киев още в 11-ата минута, когато излезе сам срещу Льорис, преодоля го и стреля от малък удар, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут.

Темпото на игра не бе високо и епизодично двата тима отправяха далечни изстрели, като Хатем Бен Арфа на два пъти и веднъж Франк Рибери стреляха неточно в аут, а за Швеция Тойвонен и Ларсон също не успяха да нацелят вратата.

След почивката в 54-ата минута Ларсон центрира отдясно, а Златан Ибрахимович реализира красиво попадение след изстрел със странична ножица от 15 метра за 1:0. „Тре крунур” можеше бързо да удвои преднината си, но Вилемсон в 56-ата минута и Мелберг в 57-ата не отбелязаха от близка дистанция. Франция отговори с опасен удар на Ян М’Вила в 74-ата минута, но Исаксон се намеси и изби в корнер. До края на мача „петлите” опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха. В добавеното време пък Себастиан Ларсон от близка дистанция опъна мрежата за крайното 2:0.

В крайна сметка въпреки загубата Франция се класира за 1/4-финалите като втори отбор от Група “D” с актив от 4 точки. В следващата фаза „петлите” ще срещнат победителя от Група “C” Испания. Швеция напуска Евро 2012 с високо вдигната глава, след като приключи на четвърто място в групата с 3 точки.

Мачът по минути - ТУК
Крайно класиране в Група "D" - ТУК

Играч на мача
- Златан Ибрахимович (Швеция)

1:0 Златан Ибрахимович (54), 2:0 Себастиан Ларсон (90+1)

Швеция: 1.Андреас Исаксон, 3.Олоф Мелберг, 13. Йонас Олсон, 4.Андреас Гранквист, 5.Мартин Олсон, 9.Ким Шелстрьом, 8.Андерс Свенсон (78 - 18.Самуел Холмен), 19.Емир Байрами (46 - 21.Кристиан Вилелмсон), 7.Себастиан Ларсон, 10.Златан Ибрахимович, 20.Ола Тойвонен (78 - 16.Понтус Вернблум)

Франция: 1.Юго Льорис, 2.Матийо Дебюши, 5.Филип Мексес, 4.Адил Рами, 22.Гаел Клиши, 17.Ян М'Вила (82 - 9.Оливие Жиру), 11.Самир Насри (77 - 14.Жереми Менез), 18.Алу Диара, 20.Хатем Бен Арфа (59 - 15.Флоран Малуда), 7.Франк Рибери, 10.Карим Бензема
На картон от наказание: Жереми Менез, Матийо Дебюши, Филип Мексес