Гърция хвърли бомбата в Група “А" на Евро 2012 и изхвърли фаворита Русия. “Елините" се наложиха с 1:0 над “сборная" и се класираха за четвъртфиналите на европейското първенство.

В герой за гърците се превърна Гиоргос Карагунис, който се разписа секунди преди края на първото полувреме. Капитанът се реваншира за пропусната дузпа в първия мач с Полша, но ще пропусне четвъртфинала заради натрупани картони.

“Сборная”, която нямаше загуба от 16 мача, имаше предимство през по-голямата част от мача срещу съперник, който беше загубил последните си 4 мача с Русия. Александър Кержаков и Андрей Аршавин имаха ранни шансове да открият резултата, но ударите им минаваха встрани от вратата.

В добавеното време 35-годишният Карагунис, ветеран от изненадващата шампионска титла от Евро 2004 в Португалия, се възползва от грешка на Жирков и с десния крак прати топката във вратата на Малафеев.

През второто полувреме Русия не успя да стигне до гол, а Карагунис получи жълт картон за симулация в наказателното поле на “сборная”. Гърция можеше да стигне до втори гол, но ударът на Кацуранис от фаул срещна гредата.

Най-интересното от мача по минути - тук
Крайно класиране и програма на Група “А" - тук

1:0 Гиоргос Карагунис (45+2)

Гърция: 13.Михалис Сифакис, 2.Йоанис Маниатис, 3.   Гиоргиос Цавелас, 5.Кириакос Пападопулос, 15.Василис Торосидис, 19.Сократис Папастатопулос, 10.Гиоргиос Карагунис (67-6.Григорис Макос), 21.Константинос Кацуранис, 7.Гиоргиос Самарас, 14.Димитрис Салпингидис (83-18.Сотирис Нинис), 17.Теофанис Гекас (64-20.Хосе Холебас)

Русия: 16.Вячеслав Малафеев, 2.Александър Анюков (81-9.Марат Излаилов), 4.Сергей Игнашевич, 5.Юрий Жирков, 12. Алексей Березуцки, 6.Роман Широков, 7.Игор Денисов, 17.Алан Дзагоев, 22.Денис Глушаков (72-20.Павел Погребняк), 10.Андрей Аршавин, 11.Александър Кержаков (46-14.Роман Павлюченко)